print

E-knihy

Knihovna půjčuje e-knihy: snadno, rychle, legálně. Navíc půjčujeme i dvě čtečky: KINDLE PAPERWHITE (autorsky volné tituly) a C-TECH LEXIS (lze si na ni nahrávat i nové e-knihy).

Městská knihovna Dačice umožňuje ve spolupráci s portálem eReading.cz pro své čtenáře projekt půjčování e-knih. Po Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích, Táboru a Prachaticích je další knihovnou v Jihočeském kraji, která službu umožňuje. Čtenáři si mohou vypůjčit e-knihy ze současné produkce českých nakladatelů on-line od 13. 3. 2015.

Smlouva o půjčování eknih formou vzdálené registrace

E-knihy jsou dostupné z katalogu knihovny Carmen. Služba je registrovaným čtenářům Městské knihovny Dačice poskytována zdarma. E-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz, telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz, dále na PC s Windows nebo MAC.

Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit. Nevztahuje se na ní proto pokuta z prodlení, výpůjčka sama zmizí z vašeho zařízení. Zároveň si lze vypůjčit maximálně 2 tituly.
Kromě možnosti e-výpůjčky byly některé záznamy knih v katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku daného titulu v PDF.

Co je třeba před realizaci e-výpůjčky?

  • Musíte být registrovaným čtenářem knihovny.
  • Musíte mít na svém uživatelském kontě v knihovně zadaný email.
  • Jako přihlašovací údaje použijte: vaše uživatelské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny), heslo je prvních 6 číslic vašeho rodného čísla, pokud jste si jej již nezměnil/a.
  • Musíte mít účet u eReading.cz se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.

Jak si půjčit e-knihu?

Tituly, které lze půjčit jako e-výpůjčku, naleznete v katalogu Carmen. Přihlásíte se do svého uživatelského konta, zjistíte, zda požadovaný titul se nabízí jako e-kniha a další kroky Vás navedou na stránky eReadingu.cz, kde se přihlásíte do svého konta a můžete stahovat. 
CO JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ - POKUD SI E-KNIHU STAHUJETE JAKO ČTENÁŘ KNIHOVNY - MÁTE JI ZDARMA (VÝPŮJČKU PLATÍ KNIHOVNA), POKUD SI STAHUJETE SÁM ZA SEBE - PLATÍTE SI JI SÁM(A).

Půjčujeme čtečku e-knih

Nabízíme také zapůjčení čtečky e-knih. Vyzkoušejte si čtení na jiném médiu než je papír! Čeká vás delší cesta nebo pobyt mimo domov a nechcete tahat těžká zavazadla? Potom je čtečka to pravé.

 

Další stránky v nabídce forward
Použité štítky label

e-knihy pravidla půjčování