menu
facebook - logo youtube - logo blogger - logo wiki - logo rss - logo

( Nabídka: služby )Veřejný internet

Od roku 2007 mají naši registrovaní uživatelé INTERNET ZDARMA. Přístup na internet má stejný režim jako např. výpůjčka knihy, za niž čtenář nic neplatí. K dispozici jsou dva počítače v oddělení pro dospělé a dva v oddělení pro děti a mládež.

V KNIHOVNĚ JE NAVÍC WI-FI PŘIPOJENÍ, takže je možné zde pracovat se svým mobilem, tabletem či notebookem.

Návštěvník, který bude chtít používat internet pouze občas, či jednorázově, zaplatí pouze jednorázový poplatek za službu ve výši 10,- Kč. Čas pobytu v celosvětové informační síti nebude omezen, pouze v případě, že bude čekat další zájemce, bude omezen na půl hodiny v dětském oddělení a jednu hodinu v oddělení pro dospělé.

Internet na pobočkách

K bezplatnému internetu se dostanou také občané v místních částech, kde má městská knihovna své pobočky, tzn. v Bílkově, Dolních Němčicích, Malém a Velkém Pěčíně. Stačí si zaplatit roční registraci, která je na pobočkách pouhých 20,- Kč na celý rok a mohou brouzdat Internetem do omrzení. Připojení na pobočkách je rychlé a počítače výkonné, což bylo umožněno realizací programů - projekt internetizace knihoven - (PIK) a Společný regionální operační program EU - zajišťoval Jihočeský kraj. Bylo při něm více než 200 malých obecních knihoven v kraji vybaveno při spoluúčasti místní samosprávy výkonnými počítači s tiskárnou.

Naše město navíc investovalo další finanční částky do zajištění vytápění a úprav objektů, v nichž jsou tyto pobočky a dalo tak najevo, že knihovny v místních částech jsou důležitá místa setkávání místní komunity. Realizací všech těchto opatření se výrazně zvyšuje kvalita prostředí i vybavení a zlepšují se služby občanům.

Další stránky v nabídce

Použité štítky

veřejný internet wi-fi
facebook icon print